۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

بسم الله الرحمن الرحیم

معرفی مدرسه عالی فقه 

 

تاریخ تاسیس ۱۳۹۰

هدف : تربیت طلاب متخلق و مسلط به مبانی استنباط  ، جهت تمرکز بر پژوهشهای اجتهادی در حوزه اخلاق و معنویت

توضیح : آموزه های نورانی دین با عمق و گستره خود تمامی ابعاد وجودی انسان را پوشش می دهند و تربیت انسانهای شایسته و مطلوب دین در گرو تحصیل شناختی همه جانبه از همه ابعاد و زوایای دین است .( لیتفقهوا فی الدین )  اخلاق و معنویت از اساسی ترین عرصه های وجود انسان است و بخش عظیمی از منابع معتبر دینی از آیات و روایات به این موضوع اختصاص یافته است ولی متاسفانه آن گونه که شایسته است نگاه فقیهانه و اجتهادی به این موضوع صورت نگرفته است . مدرسه عالی فقه دارالهدی با هدف کاستن از این خلا تاسیس شده است .

مدرسه عالی فقه دارالهدی یکی از واحدهای آموزشی بنیاد علمی فرهنگی هاد است که تحت اشراف حضرت آیت الله ناصری اصفهانی و با تولیت جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ جعفر ناصری  به فعالیت مشغول است .

http://bonyadhad.ir/

مدیریت این مدرسه از آغاز تاکنون بر عهده استاد ارجمند، جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد عمومی دامت برکاته بوده است . تلاش مجموعه از ابتدا بر این است که با استفاده از محضر اساتید مجرب و مورد توجه طلاب گامی در راستای ارتقای سطح دانش و اخلاق طلاب بردارد.

این مدرسه تاکنون هفت دوره پذیرش داشته است و در حال حاضر حدود صد نفر طلبه دارد.

دروس سطح در این مدرسه طی دوره چهار تا پنج سال ( بر اساس انعطافی که وجود دارد ) خوانده می شود .

در کنار دروس فقه و اصول کلاسهای راهنما ، روش استنباط ، فقه اخلاق و برخی از مباحث نظری دیگر در موضوع اخلاق تدریس می شود .

طلاب دوره اول مدرسه اکنون سال دوم درس خارج را سپری می کنند و از ویژگیهای این درس بررسی اجتهادی حکم فقهی موضوعات اخلاقی همچون تحیت و سلام ، صله رحم ، غیبت ، کذب ، تجسس و افشای سر است .

با عنایت  به اهداف کلان بنیاد علمی فرهنگی هاد و مدرسه عالی فقه دارالهدی ، توجه خاص به جنبه های تربیتی و اخلاقی طلاب و خانواده های ایشان همواره از دغدغه های مدیران و اساتید مدرسه بوده است ، هرچند راه بسیار درازی در این مسیر در پیش است .

برگزاری جلسات اخلاق ، جلسات بصیرت افزایی ، مسابقات کتاب خوانی ، اردوهای فرهنگی خانوادگی ، جلسات معرفت افزایی همسران طلاب و …از جمله برنامه های مدرسه است .

فضای صمیمی و دوستانه و عنایت ویژه به حرمت و کرامت طلاب عزیز از نکات برجسته مورد عنایت مسئولین بوده است .

پذیرش مدرسه از طلاب واجد شرایط تحصیل در پایه هفت از طریق آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی علمی و با لحاظ سوابق تحصیلی و شایستگی های اخلاقی صورت می گیرد.

محتوای مصاحبه علمی از کتاب شرح لمعه و اصول فقه مظفر خواهد بود .

اهتمام ویژه به پیش مطالعه ، مباحثه ، تعهد تمام وقت به مدرسه ، حضور منظم در کلیه برنامه های مدرسه و حداقل تعطیلات درسی از دیگر ویژگی های مدرسه عالی فقه دارالهدی است.

اسکان طلاب مجرد شهرستانی توسط مدرسه تامین می شود و کمک هزینه تحصیلی ناقابلی نیز تقدیم عزیزان می گردد .

 

 

دریافت توضیحات بیشتر در مورد مدرسه عالی فقه دارالهدی در مصاحبه با مدیر محترم مدرسه


 

  • 30 اکتبر 2015 - 13:49
  • 1891 بازدید