۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • 12 نوامبر 2020 - 11:55
  • 123 بازدید
کتاب عزت نفس در تربیت اخلاقی منتشر شد.
کتاب عزت نفس در تربیت اخلاقی منتشر شد.

کتاب عزت نفس در تربیت اخلاقی منتشر شد.

بسمه تعالی به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد علمی فرهنگی هاد کتاب «عزت نفس در تربیت اخلاقی » توسط انتشارات خلق منتشر گردید. این اثر ارزشمند توسط  حجت الاسلام محمد فرهوش به نگارش درآمده است. عزّت نفس به‌معنای احساس ارزشمندی و توانمندی است. در اسلام توجّه به توانمندی‌ها و برتری‌های مادی و معنوی که خداوند به […]

بسمه تعالی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد علمی فرهنگی هاد کتاب «عزت نفس در تربیت اخلاقی » توسط انتشارات خلق منتشر گردید. این اثر ارزشمند توسط  حجت الاسلام محمد فرهوش به نگارش درآمده است.

عزّت نفس به‌معنای احساس ارزشمندی و توانمندی است. در اسلام توجّه به توانمندی‌ها و برتری‌های مادی و معنوی که خداوند به آدمی عنایت کرده است و ارزشمندی‌های انسان مؤمن در دنیا، قیامت و آخرت، موجب تقویت عزّت نفس می‌شود. در اسلام خداوند منشأ تمامی توانمندی‌ها و ارزشمندی‌های آدمی است، از این‌رو عزّت نفسِ اسلامی، آفاتی چون عُجب، غرور، غفلت و خودپسندی را به همراه ندارد.
در سده‌ی اخیر در نظام تعلیم و تربیت کشورهای اسلامی به مقوله‌ی عزّت نفس توجّه شده است، اما در بسیاری اوقات، معلمان و مربّیان صرفاً از مبانی و روش‌های علم روان‌شناسی جهت تقویت عزّت نفس دانش‌آموزان استفاده می‌کنند که اگرچه احساس ارزشمندی را تقویت می‌کند؛ اما خودشیفتگی، خودپسندی، عُجب، خودخواهی و غرور را نیز در او بالا می‌برد. تقویت عزّت نفس با رویکرد اسلامی از یک‌سو موجب انگیزش فرد در جهت رشد اخلاقی می‌شود و از سوی دیگر بسیاری از آفات رویکرد روان‌شناسی غربی را ندارد.

قطع: رقعی
تعداد صفحات: ۴۸۰
سال نشر: ۱۳۹۹

علاقه مندان برای تهیه این اثر می­ توانند به مرکز پخش آثار این مؤسسه به نشانی قم- خیابان صفائیه- پس از کوچه ممتاز- پلاک ۷۰۰ مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۷۸۴۰۷۰۴-۰۲۵۳ و ۰۹۱۲۳۵۱۳۸۷۲ تماس حاصل نمایند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

جواب سئوال زیر را وارد نمایید *